Jak odstąpić od umowy kredytu konsumenckiego?

Kredyt konsumencki - wszystko co powinieneś wiedzieć, jak odstąpić?

 

W tym artykule odpowiemy na najczęstsze pytania na temat kredytu konsumenckiego oraz opiszemy jak z takiego zrezygnować w ciągu 14 dni bez ponoszenia żadnych kosztów.

 

Co to jest kredyt konsumencki?

Zgodnie z ustawą z dnia 12 maja 2011 roku kredytem konsumenckim nazywamy pożyczkę, która jest przeznaczona na cele prywatne, czyli na wszystkie rzeczy niezwiązane z działalnością gospodarczą np. meble, ubrania, żywność, telefon, laptop, mieszkanie itd. Kredyt konsumencki według ustawy możemy otrzymać do kwoty maksymalnie 255 550zł.

 

Jakie formy kredytu wliczamy do kredytów konsumenckich?

  • Bankowy kredyt gotówkowy

  • Szybką pożyczkę tzw. Chwilówkę

  • Kredyt hipoteczny

  • Kredyt konsolidacyjny

  • Kredyt odnawialny

  • Kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym tzw. Debet

 

Jakie obowiązki ma pożyczkodawca?

Pożyczkodawca ma obowiązek prawny sporządzić jasną i zrozumiałą umowę dla pożyczkobiorcy, powinna ona zawierać rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, całkowitą kwotę do spłaty jak i również powinniśmy zostać poinformowani o przysługującym nam prawie do do odstąpienia od umowy kredytu konsumenckiego. Takie rozwiązanie chroni konsumentów przed nieuczciwymi pożyczkodawcami, którzy ukrywali dodatkowe opłaty kredytu podając nam jedynie oprocentowanie. Teraz wiemy z góry o całkowitym koszcie kredytu, jednak prawo pozwala nam odstąpić od każdej umowy takiego kredytu bez podania przyczyny.

 

Prawa pożyczkobiorcy

Jako konsumenci mamy prawo do spłacenia kredytu przed terminem wskazanym w umowie, ponadto możemy odstąpić od umowy jeśli w ciągu 14 dni stwierdzimy, że jest niekorzystna, znajdziemy lepszą ofertę lub mamy inny powód (nie musimy go podawać, ani tym bardziej uzasadniać).

 

Jak odstąpić od umowy kredytu konsumenckiego?

Kredytobiorca ma prawo zrezygnować z kredytu bez podawania przyczyny, a kredytodawca zawsze musi się dostosować do woli klienta. Jeśli chcemy odstąpić od umowy wystarczy wypełnić wniosek o odstąpieniu od umowy i wysłać go pod adres wskazany w umowie. Po wysłaniu wniosku mamy 30 dni na spłatę pożyczonej kwoty bez dodatkowych kosztów. W takim wniosku zazwyczaj należy wpisać jedynie datę, złożyć podpis i odesłać na widoczny adres.

 

Co w przypadku gdy pożyczkodawca nie dołączy wniosku o odstąpieniu od umowy?

Umowa w której nie otrzymaliśmy wniosku o odstąpieniu jest niezgodna z prawem, prawo wtedy stoi całkowicie po naszej stronie.

 

 

 

 

 

 

Artykuł jest własnością portalu www.twoja-gotowka.pl zgadzamy się na jego udostępnianie w całości lub w części, jednak zaznacz, że źródłem jest strona www.twoja-gotowka.pl

Bankowe kredyty gotówkowe

 

Jeśli potrzebujesz większą kwotę kredytu, posiadasz dobre wpisy w bazach takich jak BIK, KRD możesz ubiegać się o kredyt bankowy. Kredyty bankowe zazwyczaj udzielane są na dużą kwotę, rozłożoną najczęściej na kilka lat.

Pożyczki prywatne

 

Nasi użytkownicy mogą korzystać także z wzajemnych pożyczek prywatnych. Ich największą zaletą jest fakt, że samemu ustalasz warunki spłaty i kwotę, BIK i inne bazy nigdy nie są sprawdzane.

Skorzystaj z pożyczek prywatnych dostępnych w naszym systemie!

Pożyczki na dowód

 

Poprzez nasz portal możesz wziąć także pożyczkę na dowód. Pożyczka na dowód na naszym portalu charakteryzuje się tym, że pierwsza zawsze jest darmowa, RRSO wynosi 0%. Przy kolejnych klient ustala stopę z nami.

Sprawdź oferty kredytów bankowych

Sprawdź oferty pożyczek prywatnych

Sprawdź oferty pożyczek na dowód

Pożyczki na numer PESEL

 

Na sam PESEL możesz uzyskać kwotę nawet 5.000zł, jednak warunkiem jest spłata kwoty od 100 do 1500zł w określonym terminie. BIK i inne Twoje bazy nie są sprawdzane.

 

Pożyczki pozabankowe

 

Na naszym portalu znajdziesz również zewnętrzne firmy pożyczkowe, zazwyczaj pierwsza pożyczka u każdego jest darmowa. Firmy te posiadają różną ofertę kredytową, możesz skorzystać z dowolnej.

 

Konta bankowe

 

Jeśli jeszcze nie posiadasz konta bankowego - w dzisiejszych czasach jest niezbędne (nie otrzymasz bez niego żadnej pożyczki przez internet) możesz je założyć przez nasz portal, większość kont jest darmowa.

 

Sprawdź oferty pożyczek na PESEL

Sprawdź oferty pożyczek pozabankowych

Sprawdź oferty kont bankowych

Wyślij nam swoją opinię/uwagi na temat tego artykułu na adres e-mail: opinie@twoja-gotowka.pl

Warto pamiętać!

 

Do dochodów wlicza się również 500+, oraz inne zasiłki socjalne.

Posiadamy ważny certyfikat SSL, Twoje dane są u nas bezpiecznie.

Ochrona BIK

Uważaj na próby wyłudzenia kredytu, jeśli bierzesz pożyczkę to tylko przez strony z ważnym certyfikatem SSL (zwróć uwagę na znaczek przez linkiem, powinna być kłódka), jeśli jednak podawałeś swoje dane innym witrynom sprawdź czy nikt nie próbował wyłudzić kredytu na Twoje dane.

Twoja gotówka logo

Alior bank logoPrzycisk

BGŻ BNP PARIBAS logoPrzycisk

Credit agricole logoPrzycisk

Getin Bank logo

pxpander logo

T-mobile logo

Santander logo

PKO logo

Millennium logo

Mbank logo

© Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki cookies